Záplavy - 6. června 2013

Záplavy zasáhly celou republiku a bilance je jako vždy smutná.

Záplavy - 6. června 2013

Naši obec, chválabohu, velká voda nezasáhla, ale přesto máme před tímto živlem respekt. Proto, když hasičský sbor v Jičíně ohlásil druhý stupeň povodňové aktivity a volal na obec, že hrozí nebezpečí přívalových dešťů a voda už se nemá kam vsáknout, okamžitě se v sobotu v podvečer sešlo několik občanů z obce, včetně zvědavých dětí, aby pomohli napytlovat písek k případné záchraně majetku.

Plošina plná zavázaných pytlů bude tiše čekat a my doufáme, že je nebudeme potřebovat.Snad v tomhle případě bude připraveným štěstí přát a žádný liják se nad Bystřicí nespustí.

Novinky z Obce

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.