Záplavy - 6. června 2013

Záplavy zasáhly celou republiku a bilance je jako vždy smutná.

Záplavy - 6. června 2013

Naši obec, chválabohu, velká voda nezasáhla, ale přesto máme před tímto živlem respekt. Proto, když hasičský sbor v Jičíně ohlásil druhý stupeň povodňové aktivity a volal na obec, že hrozí nebezpečí přívalových dešťů a voda už se nemá kam vsáknout, okamžitě se v sobotu v podvečer sešlo několik občanů z obce, včetně zvědavých dětí, aby pomohli napytlovat písek k případné záchraně majetku.

Plošina plná zavázaných pytlů bude tiše čekat a my doufáme, že je nebudeme potřebovat.Snad v tomhle případě bude připraveným štěstí přát a žádný liják se nad Bystřicí nespustí.

Novinky z Obce

• Anna Martinková

Kuželna

Nová a moderní bystřická kuželna se nachází v centru obce vedle obecního úřadu č.p. 111.

Kuželna přímo navazuje na obecní hospodu. Zájemcům je k dispozici dvoudráha.

• na sále bystřické hospody
Dětský karneval

Těšíme se na Vás!