Vítání občánků - 30. října 2013

Letos se muselo v Bystřici konat Vítání občánků o víkendu na Svátek zesnulých.

Vítání občánků - 30. října 2013

Předsudek, že bychom snad tento svátek chtěli opomenout byl naštěstí překonán. Svíčky jsou zapáleny a naše akce vlastně vypovídá o tom, že život nekončí. Máme tu pět krásných miminek, nových občánků Bystřice a slavnostní uvítání může začít.

Děti z místní mateřské školy zazpívají a zarecitují s panenkami v náručí a paní starostka za vlídného doprovodu varhan přednese svůj dojemný projev. Poté se rodiče zapisují do Uvítací knihy a převezmou dary s pamětním listem a vkladní knížkou. Po přípitku se slova tradičně ujímá paní fotografka, aby u kolébky zvěčnila na památku spokojené a šťastné rodiče a Magdalenkou, Maruškou, Deniskou, Davídkem a Adámkem.

Mezitím pořadatelé seskupí stoly tak, aby se mohla každá rodinka posadit a při malém pohoštění a voňavé kávě popovídat. Venku je mlhavo, pošmourno, tady však v teplé a příjemné atmosféře sedíme až do večera u teplé kávy a cukroví. Našim malým občánkům přejeme hodně zdraví, lásky a životních úspěchů. A co si přejeme my? Aby až vyrostou zůstali věrní Bystřici a rádi se sem vraceli. Hodně štěstí !

Novinky z Obce

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.