Vítání občánků - 22. října 2011

V Bystřici proběhlo v sobotu 22.10.2011 poprvé Vítání občánků. Počasí o sobotním odpoledni přálo, sluníčko provázelo maminky s kočárky a slavnostní síň se projasnila nejen podzimním vánkem, ale i smíchem těch nejmenších.

Vítání občánků - 22. října 2011

Pozvání přijalo šest miminek, tři děvčátka, tři chlapci. Sál se zaplnil babičkami a dědečky. Máme tu i dětičky z místní školky se svou paní ředitelkou, aby nám přednesly pár básniček a písní. Celý obřad byl doplněn živou hudbou na klávesy a i žáci od Bodláka a Pampelišky zarecitovali a hrálo se na flétnu.

Paní starostka svým vnímavým projevem dojala a mohlo se přistoupit ke slavnostnímu zápisu do Uvítací knihy nově narozených dětí. Rodiče pro své děti dostali drobné dárky, pamětní list a vkladní knížku. Poté jsme společně připili na zdraví našich nových občánků Bystřice a Važic a mohlo dojít k plánovanému fotografování u kolébky. Hosté pak byli pozváni na malé pohoštění.

Milé posezení tedy pokračovalo kolem stolů, kde příbuzní rokovali s úsměvem nad kávou. Paní fotografka tak mohla v klidu zvěčnit naše maminky s ratolestmi, samozřejmě babičky i dědečkové nesměli chybět. Miminka byla spokojená, pláč byl slyšet minimálně, obrázky na památku budou v duchu příjemné atmosféry a naše obec se těší na další setkání miminek, která přibudou do naší knihy. Bude to krásná vzpomínka a chceme toto vítání do života zařadit mezi další nové tradice obce.

Na fotografie se podívejte zde.

Přejeme občánkům hodně zdraví a úspěchů v životě!!

Novinky z Obce a

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.