Vítání občánků - 22. října 2011

V Bystřici proběhlo v sobotu 22.10.2011 poprvé Vítání občánků. Počasí o sobotním odpoledni přálo, sluníčko provázelo maminky s kočárky a slavnostní síň se projasnila nejen podzimním vánkem, ale i smíchem těch nejmenších.

Vítání občánků - 22. října 2011

Pozvání přijalo šest miminek, tři děvčátka, tři chlapci. Sál se zaplnil babičkami a dědečky. Máme tu i dětičky z místní školky se svou paní ředitelkou, aby nám přednesly pár básniček a písní. Celý obřad byl doplněn živou hudbou na klávesy a i žáci od Bodláka a Pampelišky zarecitovali a hrálo se na flétnu.

Paní starostka svým vnímavým projevem dojala a mohlo se přistoupit ke slavnostnímu zápisu do Uvítací knihy nově narozených dětí. Rodiče pro své děti dostali drobné dárky, pamětní list a vkladní knížku. Poté jsme společně připili na zdraví našich nových občánků Bystřice a Važic a mohlo dojít k plánovanému fotografování u kolébky. Hosté pak byli pozváni na malé pohoštění.

Milé posezení tedy pokračovalo kolem stolů, kde příbuzní rokovali s úsměvem nad kávou. Paní fotografka tak mohla v klidu zvěčnit naše maminky s ratolestmi, samozřejmě babičky i dědečkové nesměli chybět. Miminka byla spokojená, pláč byl slyšet minimálně, obrázky na památku budou v duchu příjemné atmosféry a naše obec se těší na další setkání miminek, která přibudou do naší knihy. Bude to krásná vzpomínka a chceme toto vítání do života zařadit mezi další nové tradice obce.

Na fotografie se podívejte zde.

Přejeme občánkům hodně zdraví a úspěchů v životě!!

Novinky z Obce a

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

• sraz na hřišti
Úklid obce