Vesnice roku - 17. června 2013

Letos probíhá 19. ročník soutěže Vesnice roku.

Vesnice roku - 17. června 2013

Přihlášeno je 31 obcí. Bystřice je mezi nimi.Komise má přijet 17. 6. 2013 odpoledne, proto prožíváme víkend v horečných přípravách na sále. Jako vždy nám pomáhá stálá parta lidiček. Část výzdoby nám zůstala ze svatby, která se zde konala, takže nyní stačí nastříhat ubrusy, doladit fotky, stolečky s prezentací obce a komise může dorazit.Blíží se 15.30 hod. a komise je tu.

Pohoštění naservírováno, ohřívá se boršč, v lednici se chladí nápoje, u stolečků jsou všichni připraveni, projektor se žhaví a paní starostka dolaďuje program. Komise přijela, představila se a poté byla vyzvána k posazení se ke kávě a dalším nápojům. Souběžně probíhá prezentace obce, na chvilku přijel i pan J. Jiterský. Čas však neúprosně běží, komise má přesně rozdělenou dobu na každou vesnici, takže musíme končit, rozdáme dárečky a loučíme se.Letos vyhrály Holovousy, obec v jičínském okresu.

Nevadí. Snad se to příště povede nám. Jsme spokojení s tím, co tu máme i bez výhry. Posedělo se, popovídalo a prostě jsme rádi, že se máme!

Novinky z Obce

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

• sraz na hřišti
Úklid obce