Vesnice roku - 17. června 2013

Letos probíhá 19. ročník soutěže Vesnice roku.

Vesnice roku - 17. června 2013

Přihlášeno je 31 obcí. Bystřice je mezi nimi.Komise má přijet 17. 6. 2013 odpoledne, proto prožíváme víkend v horečných přípravách na sále. Jako vždy nám pomáhá stálá parta lidiček. Část výzdoby nám zůstala ze svatby, která se zde konala, takže nyní stačí nastříhat ubrusy, doladit fotky, stolečky s prezentací obce a komise může dorazit.Blíží se 15.30 hod. a komise je tu.

Pohoštění naservírováno, ohřívá se boršč, v lednici se chladí nápoje, u stolečků jsou všichni připraveni, projektor se žhaví a paní starostka dolaďuje program. Komise přijela, představila se a poté byla vyzvána k posazení se ke kávě a dalším nápojům. Souběžně probíhá prezentace obce, na chvilku přijel i pan J. Jiterský. Čas však neúprosně běží, komise má přesně rozdělenou dobu na každou vesnici, takže musíme končit, rozdáme dárečky a loučíme se.Letos vyhrály Holovousy, obec v jičínském okresu.

Nevadí. Snad se to příště povede nám. Jsme spokojení s tím, co tu máme i bez výhry. Posedělo se, popovídalo a prostě jsme rádi, že se máme!

Novinky z Obce

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.