Vítejte na stránkách obce Obec Bystřice.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení

Vánoční posezení - 10. prosince 2011

 • OI Developer
 • 556

Počasí venku tomu sice nenasvědčuje, ale datum nás upozorňuje na blížící se vánoce.

Vánoční posezení - 10. prosince 2011
Vánoční posezení - 10. prosince 2011
Vánoční posezení - 10. prosince 2011

Proto se na sále v Bystřici koná tradiční vánoční posezení. V rohu svítí nazdobený strom, na stolech voní vánoční cukroví místních žen a v předsálí se připravuje zázemí na vaření kávy a čaje.Uvítací řeč přednese slečna Malá a program může začít.Jako vždy kapacita sálu nestačí, přidávají se židle, máme plno.Koledy a scénky dětí ze školy Bodláka a Pampelišky potěšily a v posledním vystoupení i s doprovodem klavíru p. ředitele zazněl vtipný dotaz, jakou nosnost má pódium. Otázka má své opodstatnění, žáků je čím dál víc.Poslední alelujá dozpíváno, všichni se loučí s přáním hodně štěstí, abychom se za rok zase sešli a opět p. Jiterský končí vtipem sobě vlastním, příště tolik netopit a rozšířit sál.Následuje chvilka stěhování a ta je využita k uvaření kávy a čaje k voňavému cukroví.

     Přichází naše dětičky z místní školky s paní ředitelkou a novou paní učitelkou, aby předvedly své vystoupení. Roztomile zpívající čertíky střídá nápaditý let letadlem po světě a nechybí ani koledy.Pěkné, milé, dojemné, máme radost. Je vidět, že se dětem ve školičce věnují a to je účel tohoto poslání.Odpolední program pokračuje krásnou poslechovou hudbou se zpěvem a vyprávěním o vánočních tradicích.

Hosté mohou poslouchat, nebo si případně koupit malé dárky, které se zde prodávají. Malované zvonečky, věnečky či svícínky, různé vitamíny nebo čaje.Posledními účinkujícími v dnešním odpoledni jsou staří známí Řehečáci. Opět dobře naladěni. Diváků sice už ubylo, přece jen celé odpoledne bylo náročné, nicméně o to je atmosféra pohodovější. Vyprávění střídají i písničky složené přímo na tělo a nechybí ani koledy,které zpíváme společně.

V této takřka rodinné pohodě se dozpíváme do pozdního večera, svátečně naladění hosté pomalu, ale jistě odchází.Muzikanti zasednou k zaslouženému občerstvení a jejich obdivuhodná vitalita a výdrž být v dobré náladě se na unavené organizátory přenese takovým způsobem, že zasednou také a zapojí se do diskuze.A tak sál opouštíme opravdu pozdě, ale s pocitem příjemně prožitého odpoledne. 

 

Sejdeme se za rok? Určitě !
Přejeme hodně dárků pod stromečkem !!!

Volný čas

Novinky z volného času

 • Tereza Jágrová

Olympijské hry

1. bystřické letní olympijské hry

Hasiči
Obec
Volný čas
 • začíná v - končí v
 • na hřišti v Bystřici
Venkovské letní olympijské hry

Venkovské letní olympijské hry

 • soutěže
 • sladké odměny
 • kolotoč
 • sklákací hrady
 • a mnoho dalšího

Občerstvení zajištěnoembarassed

Obec
Volný čas
 • začíná v - končí v
 • na hřišti v Bystřici
O pohár starosty OSH

O pohár starosty OSH

soutěž hasičských družstev

Hasiči
Obec
Volný čas
 • začíná v - končí v
 • sraz u mateřské školky
Slet čarodějnic

Slet čarodějnic

 • sraz u místní mateřské školky
 • průvod ke sklípku, kde probudíme broučky
 • rej pro děti a dospělé, sladké odměny, opékání buřtů
 • poslech živé hudby
Obec
Volný čas
 • Tereza Jágrová
 • 95
Jarní Jarmark

Jarní Jarmark

Zahrady Psinice Vás všechny srdečně zvou na Jarní Jarmark, který se bude konat v sobotu 27.dubna, od 10 do 15h, v prostorách prodejní zahrady v Psinicích u Libáně.

Volný čas