Vítejte na stránkách obce Obec Bystřice.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení

Vánoční posezení - 10. prosince 2011

  • OI Developer
  • 350

Počasí venku tomu sice nenasvědčuje, ale datum nás upozorňuje na blížící se vánoce.

Vánoční posezení - 10. prosince 2011
Vánoční posezení - 10. prosince 2011
Vánoční posezení - 10. prosince 2011

Proto se na sále v Bystřici koná tradiční vánoční posezení. V rohu svítí nazdobený strom, na stolech voní vánoční cukroví místních žen a v předsálí se připravuje zázemí na vaření kávy a čaje.Uvítací řeč přednese slečna Malá a program může začít.Jako vždy kapacita sálu nestačí, přidávají se židle, máme plno.Koledy a scénky dětí ze školy Bodláka a Pampelišky potěšily a v posledním vystoupení i s doprovodem klavíru p. ředitele zazněl vtipný dotaz, jakou nosnost má pódium. Otázka má své opodstatnění, žáků je čím dál víc.Poslední alelujá dozpíváno, všichni se loučí s přáním hodně štěstí, abychom se za rok zase sešli a opět p. Jiterský končí vtipem sobě vlastním, příště tolik netopit a rozšířit sál.Následuje chvilka stěhování a ta je využita k uvaření kávy a čaje k voňavému cukroví.

     Přichází naše dětičky z místní školky s paní ředitelkou a novou paní učitelkou, aby předvedly své vystoupení. Roztomile zpívající čertíky střídá nápaditý let letadlem po světě a nechybí ani koledy.Pěkné, milé, dojemné, máme radost. Je vidět, že se dětem ve školičce věnují a to je účel tohoto poslání.Odpolední program pokračuje krásnou poslechovou hudbou se zpěvem a vyprávěním o vánočních tradicích.

Hosté mohou poslouchat, nebo si případně koupit malé dárky, které se zde prodávají. Malované zvonečky, věnečky či svícínky, různé vitamíny nebo čaje.Posledními účinkujícími v dnešním odpoledni jsou staří známí Řehečáci. Opět dobře naladěni. Diváků sice už ubylo, přece jen celé odpoledne bylo náročné, nicméně o to je atmosféra pohodovější. Vyprávění střídají i písničky složené přímo na tělo a nechybí ani koledy,které zpíváme společně.

V této takřka rodinné pohodě se dozpíváme do pozdního večera, svátečně naladění hosté pomalu, ale jistě odchází.Muzikanti zasednou k zaslouženému občerstvení a jejich obdivuhodná vitalita a výdrž být v dobré náladě se na unavené organizátory přenese takovým způsobem, že zasednou také a zapojí se do diskuze.A tak sál opouštíme opravdu pozdě, ale s pocitem příjemně prožitého odpoledne. 

 

Sejdeme se za rok? Určitě !
Přejeme hodně dárků pod stromečkem !!!

Volný čas

Novinky z volného času

  • Tereza Jágrová

Den se složkami IZS

Včerejší odpoledne se složkami integrovaného záchranného systému. Bystřické hřiště navštívili hasiči, policie i záchranka. Po zahájení odpoledne nám složky záchranného systému předvedly simulaci dopravní nehody. Pro děti byly připraveny tématické soutěže. Všichni měli možnost připravit si dotazy, které jim zdravotníci, hasiči i policisté rádi zodpověděli. Na akci nesměl chybět ani skákací hrad, cukrová vata a další občerstvení.

Hasiči
Obec
Volný čas
  • začíná v - končí v
  • na hřišti v Bystřici
Den se složkami IZS

Den se složkami IZS

V sobotu 23. září se na Vás budeme těšit!

Hasiči
Obec
Volný čas
  • Tereza Jágrová

Rozloučení s létem

Včerejší odpoledne plné tvořivých dílniček pro děti. Rozloučení s létem zakončila hudební skupina formace.

Obec
Volný čas
  • Tereza Jágrová

Vyhlášení ve vítězné obci Suchý Důl

V sobotu 19. srpna proběhlo slavnostní předávání cen krajského kola soutěžě Vesnice roku 2023. Naše obec k této příležitosti pořádala zájezd do vítězné vesnice Suchý Důl, kde se předávání cen uskutečnilo.

Úřad
Obec
Volný čas
  • začíná v - končí v
  • Na hřišti v Bystřici
Rozloučení s létem

Rozloučení s létem

Těšíme se na Vás již příští sobotu u nás v Bystřici na hřišti!☺️

Obec
Volný čas