Úklid pokáceného dřeva

Máme tu jaro a než skončí zákonem daný limit doby pro kácení stromů, musí se stihnout na pozemku bývalé odchovny prasat staré stromy aspoň složit k zemi.

Úklid pokáceného dřeva

Vykonáno a teď, kdo to uklidí? Řešení je sice netradiční, ale většině občanů se líbí a přistoupí na všechny podmínky této dřevoakce.Ze začátku vše spočívá v losování. Celá plocha se dřevem je rozdělená do třicetidvou  částí, kmeny jsou popsané. Jeden večer se přihlášení občané sejdou u prasečáku, aby si z igelitky vylosovali jednu kartičku s číslem. Jako v matesu. A je to.

Každý vlastní čísílko a může se hned podívat, jak velkou porci dřeva na zpracování získal.No, za sto korun, nekup to. Pan Hlavatý vybere peníze, paní starostka s místostarostkou ještě zkontrolují čísla se jménem a projdou znovu plochu, aby bylo vše v pořádku. Vše jasné a můžem si zahrát na dřevorubce.

Hned první víkend celá vesnice hučí jako v úle, u prasečáku je přehlídka různých druhů ručních, ale i motorových nástrojů na řezání dřeva. Větší kmeny domu, chrastí na hromadu, možná se bude hodit na čarodějnickou hranici.Když se nepočítá práce, je to příjemná a levná akce. Přihlášení občané mají pěknou hromádku dřeva na zimu a zároveň se pomohlo i obci uklidit pozemek, na kterém se bude do budoucna stavět.

Kéž by se každá taková pracovní akce vydařila, když jsou všichni spokojení, pracuje se mnohem líp.

Novinky z Obce

Olympijské hry

1. bystřické letní olympijské hry

Knihovna Bystřice

Několik málo slov o naší knihovně

Knihovna se v roce 2012 přestěhovala z prostor obecního úřadu do nově zrekonstruované třídy v budově mateřské školy v Bystřici. Knihovna byla vybavena novým IT zařízením a nábytkem. V roce 2013 vzniklo logo knihovny a razítko. Je centrem kulturního dění v obci a podílí se i na jeho tvorbě. Spolupracuje s místní mateřskou školou a pořádá akce pro děti i dospělé.

Kuželna

Nová a moderní bystřická kuželna se nachází v centru obce vedle obecního úřadu č.p. 111.

Kuželna přímo navazuje na obecní hospodu. Zájemcům je k dispozici dvoudráha.

• na hřišti v Bystřici
Venkovské letní olympijské hry