Stavovské divadlo -12. října 2013

Původně Hraběcí Nosticovo divadlo, pak Tylovo divadlo, ale my jsme jeli do nynějšího  Stavovského divadla na Starém městě na Ovocném trhu a to v sobotu 12.října, kdy obec uspořádala zájezd na představení  Moliérovy komedie Pán z Prasečkova.

Stavovské divadlo -12. října 2013

Hrát bude p. Postránecký s p. Pavelkou, tak se těšíme. Odjíždíme v 16hodin, autobus obsazen. Trochu prší, ale to nám naše těšení do divadla nepokazí. Protože nemůžeme autobusem až do centra a máme čas, projdeme se a prohlédneme Václavské náměstí.

Většina se zastaví na kávu či na něco nezdravého u stánků s občerstvením, kterých je tu nepočítaně. Když se v modro-zlatém divadle usadíme, můžeme v klidu prohlížet tu nádheru, strop, galerie,lóže. Nejdůležitější lóže jsou císařská a prezidentská, která je napravo od jeviště, lístek do ní však koupit nelze, je stále rezervována pro prezidenta a jeho hosty.

Moderní otočné jeviště je z pohledu diváka sedícího v hledišti poměrně hluboké a nachází se na stejné úrovni jako Ovocný trh, ze kterého lze i přímo na jeviště vstoupit zadním vchodem. Představení samotné se líbilo, p. Postránecký je prostě pan herec.

I bez velkých náročných kulis dokázali herci s živou hudbou rozesmát hlediště a to je dnes velmi namáhavé i když to možná většina herců bere jako poslání.Ve 23hodin jsme spokojení zpátky v Bystřici a budeme se těšit na další divadelní výlety.

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.