Stavovské divadlo -12. října 2013

Původně Hraběcí Nosticovo divadlo, pak Tylovo divadlo, ale my jsme jeli do nynějšího  Stavovského divadla na Starém městě na Ovocném trhu a to v sobotu 12.října, kdy obec uspořádala zájezd na představení  Moliérovy komedie Pán z Prasečkova.

Stavovské divadlo -12. října 2013

Hrát bude p. Postránecký s p. Pavelkou, tak se těšíme. Odjíždíme v 16hodin, autobus obsazen. Trochu prší, ale to nám naše těšení do divadla nepokazí. Protože nemůžeme autobusem až do centra a máme čas, projdeme se a prohlédneme Václavské náměstí.

Většina se zastaví na kávu či na něco nezdravého u stánků s občerstvením, kterých je tu nepočítaně. Když se v modro-zlatém divadle usadíme, můžeme v klidu prohlížet tu nádheru, strop, galerie,lóže. Nejdůležitější lóže jsou císařská a prezidentská, která je napravo od jeviště, lístek do ní však koupit nelze, je stále rezervována pro prezidenta a jeho hosty.

Moderní otočné jeviště je z pohledu diváka sedícího v hledišti poměrně hluboké a nachází se na stejné úrovni jako Ovocný trh, ze kterého lze i přímo na jeviště vstoupit zadním vchodem. Představení samotné se líbilo, p. Postránecký je prostě pan herec.

I bez velkých náročných kulis dokázali herci s živou hudbou rozesmát hlediště a to je dnes velmi namáhavé i když to možná většina herců bere jako poslání.Ve 23hodin jsme spokojení zpátky v Bystřici a budeme se těšit na další divadelní výlety.

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

• v Bystřici na hřišti
Divadelní komedie

Divadelní komedie

po dlouhé době máme pro Vás krásnou zprávu. Díky dobré epidemiologické situaci si Vás dovolujeme pozvat na první kulturní akci v Bystřici a to divadelní komedii „Šest v tom“, která se uskuteční na hřišti 26. června od 19 hodin. Vstupné 150 Kč, občerstvení zajištěno. Podmínky pro vstup budou dle aktuálního nařízení vlády, antigenní test bude možný před vstupem na hřiště. Tak si vezměte deku, teplé oblečení a s dobrou náladou náladou se přijďte po dlouhé době pobavit.

Velikonoce

Krásné velikonoční pondělí? Jelikož ani letos nemůžou koledníci vyjít na koledu, tak nám tu opět běhal velikonoční zajíček s plnou nůší dobrot pro všechny děti v Bystřici. Koledu opět zanechal na plotě či u dveří domu. Tak ať aspoň z části nahradí to co se nemůže. No a na závěr? I když v Bystřici se i nesplnitelné věci plní a vznikají různé akce a tradice, tak si z celého ❤️ přeji, aby z těchto velikonoc tradice nevznikla a vrátili jsme se k “obyčejným” krásným svátkům jara.?