Rozsvícení betléma - 2. prosince 2012

Přichází prosinec, teplota klesá, sněhu poletuje pozvolna.Máme tu první adventní neděli a na její přivítání už Bystřice tradičně rozsvěcuje Betlém.

Rozsvícení betléma - 2. prosince 2012

Přípravy vrcholí vařením čaje a svařáku, je potřeba rozložit cukroví do košíčků, doladit postavičky v Betlémě, hudba, svíčky a můžeme začít. Po 17. hodině už hřiště žije, místní i přespolní se vítají, zahřívají o teplé hrnečky, většina si donesla svůj vlastní oblíbený a ochutnává se cukroví.Kyzivátova hudba z Libáně dokresluje atmosféru vánoc koledami a D.Malá svým příjemným projevem vypráví  nejen o poselství vánoc, ale uvede a provází i řeč s p.starostkou.Odhalení Betléma je malým překvapením, máme další novou postavičku, andělíčka a následuje slavnostní ohňostroj jako dárek pro všechny, co přišli k Betlému.Dnešní akce končí, ne však vánoční svátky. Ty jsou před námi a tak všem přejeme hodně zdraví a pevných nervů v přípravách na nejkrásnější svátky v roce.Posezení končí, ne však svátky.Všem přejeme hezké vánoce v kruhu svých nejbližších, v pohodě, zdraví a šťastný krok do dalšího roku, ať se všem daří !!!

Novinky z volného času

Za časů našich babiček

Ukázky draní peří, háčkování, pletení, vyšívání, paličkování, lynorit a štupování ponožek, jak se vyrábělo máslo, tvaroh apod. Občerstvení jako za starých časů

Obecní ples

Dětský karneval

Za časů našich babiček

V sobotu 27.1.2024 od 15 hodin společně na sále bystřické hospody zavzpomínáme na časy našich babiček.