Rozsvícení betléma - 2. prosince 2012

Přichází prosinec, teplota klesá, sněhu poletuje pozvolna.Máme tu první adventní neděli a na její přivítání už Bystřice tradičně rozsvěcuje Betlém.

Rozsvícení betléma - 2. prosince 2012

Přípravy vrcholí vařením čaje a svařáku, je potřeba rozložit cukroví do košíčků, doladit postavičky v Betlémě, hudba, svíčky a můžeme začít. Po 17. hodině už hřiště žije, místní i přespolní se vítají, zahřívají o teplé hrnečky, většina si donesla svůj vlastní oblíbený a ochutnává se cukroví.Kyzivátova hudba z Libáně dokresluje atmosféru vánoc koledami a D.Malá svým příjemným projevem vypráví  nejen o poselství vánoc, ale uvede a provází i řeč s p.starostkou.Odhalení Betléma je malým překvapením, máme další novou postavičku, andělíčka a následuje slavnostní ohňostroj jako dárek pro všechny, co přišli k Betlému.Dnešní akce končí, ne však vánoční svátky. Ty jsou před námi a tak všem přejeme hodně zdraví a pevných nervů v přípravách na nejkrásnější svátky v roce.Posezení končí, ne však svátky.Všem přejeme hezké vánoce v kruhu svých nejbližších, v pohodě, zdraví a šťastný krok do dalšího roku, ať se všem daří !!!

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.

Lampionový průvod

Lampionový průvod s uspáváním broučků.

Drakiáda