Recyklujte s hasiči

V květnu uspořádáme sběr starého železa a zapojili jsme se do programu "Recyklujte s hasiči", ve kterém budeme od občanů pravidelně sbírat malé i velké domácí elektro spotřebiče - "vše, co lze zapojit do elektrické zásuvky, nebo funguje na baterie".

Zde je seznam co vše patří do sběru elektro spotřebičů:

pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, sporáky, elektrická topidla, elektrické radiátory, elektrické ventilátory, kopírky, tiskárny, chladničky, mrazničky, elektrické bojlery, mikrovlnné trouby, plotny, vysavače, zařízení používaná k šití, pletení, tkaní, žehličky, mandly, topinkovače, fritovací hrnce, váhy, vrtačky, pily, nástroje pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, hodiny, DVD přehrávače, videorekordéry, malé domácí spotřebiče, počítače, wi-fi zařízení, klasické telefonní přístroje, televize, monitory apod.

Recyklujte s hasiči

Novinky z a Obce

Vítání občánků

Letos jsme přivítali celkem 15 dětí. Po jejich přivítání jsme poseděli v nových prostorách vedle kuželny, kde bylo připraveno občerstvení.

• na hřišti v Bystřici
KRIS

• na hřišti v Bystřici
18. setkání dechovek

Knihovna Bystřice

Několik málo slov o naší knihovně

Knihovna se v roce 2012 přestěhovala z prostor obecního úřadu do nově zrekonstruované třídy v budově mateřské školy v Bystřici. Knihovna byla vybavena novým IT zařízením a nábytkem. V roce 2013 vzniklo logo knihovny a razítko. Je centrem kulturního dění v obci a podílí se i na jeho tvorbě. Spolupracuje s místní mateřskou školou a pořádá akce pro děti i dospělé.