Předání bílé stuhy - 20. srpna 2011

V sobotu 20.8.2011 se vydalo pár lidiček z Bystřice spolu s místostarostkou paní M. Konůpkovou do Nového Hrádku u Náchoda.

Předání bílé stuhy - 20. srpna 2011

Proč? Probíhalo tu slavnostní předání výher ze soutěže Vesnice roku, která se konala letos a naše obec se jí zúčastnila.

Práce a přípravy našich občanů se vyplatily. Získali jsme krásnou Bílou stuhu za činnost mládeže a tím přispěli nejen k dobrému jménu obce Bystřice, ale i nemalou finanční částkou do pokladny. Stuha i pohár kolovaly z ruky do ruky, radost byla veliká. Počasí jak na objednávku, občerstvení zajištěno.

Nový Hrádek, výherce Zlaté stuhy, se akce zhostil na výbornou. Pan starosta se rozloučil a popřál všem mnoho dalších úspěchů v příštím roce.

Budeme se snažit!

Fotogalerie je k dispozici zde.

Novinky z Obce

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

• sraz na hřišti
Úklid obce