Pálení čarodějnic - 30. dubna 2013

Pálení čarodějnic většinou spojujeme s jarním počasím, dnes to však nevypadá na májový večer, fouká a je chladno.

Pálení čarodějnic - 30. dubna 2013

Přesto se na hřišti večer sejdou občané Bystřice v hojném počtu. Společně s dětmi a průvodem přejdeme k letišti, kde čeká k podpálení obrovská fatra plná větví, papírů, krabic a starého dřeva. Díky pí Beránkové tu nemáme černý kouř.

Odchytila totiž řidiče s plným autem pneumatik, měl namířeno nahoru k ohni a bylo jasné, co zamýšlí. Naše bojovná důchodkyně si na něj počkala, zastavila, vyslechla a rovnou upozornila, že si píše SPZ a hlásí to paní starostce. Takže řidič se vrátil a gumy si odvezl. Občas se vyplatí být všímavý ke svému okolí.

Oheň hřeje a náš průvod se pomalu vrací k menšímu táboráku na hřišti, abychom si opekli dobrého buřtíka. Vše se snědlo, pochutnali jsme si, nálada u ohýnku takřka rodinná, a to se nám líbí, proto jsme tu!

Novinky z volného času

Olympijské hry

1. bystřické letní olympijské hry

• na hřišti v Bystřici
Venkovské letní olympijské hry

• soutěže
  • sladké odměny
  • kolotoč
  • sklákací hrady
  • a mnoho dalšího

Občerstvení zajištěnoembarassed

• na hřišti v Bystřici
O pohár starosty OSH

soutěž hasičských družstev

• sraz u mateřské školky
Slet čarodějnic

• sraz u místní mateřské školky
  • průvod ke sklípku, kde probudíme broučky
  • rej pro děti a dospělé, sladké odměny, opékání buřtů
  • poslech živé hudby
Jarní Jarmark

Zahrady Psinice Vás všechny srdečně zvou na Jarní Jarmark, který se bude konat v sobotu 27.dubna, od 10 do 15h, v prostorách prodejní zahrady v Psinicích u Libáně.