Obecní výlet - 10. května 2014

Tradiční jarní výlety z Bystřice po vlasti české už mají své příznivce a tak se stalo, že je letos přihlášeno padesát účastníků zájezdu a přestože byl odjezd určen na 3,30hodin sobotního rána 10.května, všichni dorazili bez zpoždění

Obecní výlet - 10. května 2014

Seznámení s řidičem panem Vilémem, pak nám pan Macek připomíná program dne a doporučuje ještě do ranního kuropění pospat, abychom na náročný výlet načerpali síly. Po sedmé hodině posnídat a už parkujeme v Českém Krumlově u grafitového dolu. Osvěžíme se točenou malinovkou a nastává legrace. Jsme totiž rozděleni do dvou skupin, vyslechneme výklad našeho průvodce a jdeme vyfasovat ochranné oblečky, do kterých se naše nesourodá skupinka obléká. Mají snad všechny velikosti. Apartními doplňky jsou holínky a ochranné helmy, které si ještě necháme dozdobit lampou s baterií u opasku.

Krátké focení a jdeme čekat na vláček. Jičíňáci odkojení městem pohádky čekají mašinku s vagónky, když se však po kolejích přibližuje rachotící souprava připomínající krabičky od olejovek, smiřujeme se s realitou, nasoukáme se do vozíčků a vjíždíme do chodeb grafitového dolu. Zajímavá prohlídka, byla to těžká práce, podél kolejí teče průzračná voda. Je tu úžasný vzduch, alergici si libují. Zpátky jdeme pěšky. Omýt holinky od bláta a jdeme vracet oblečky. Další je na programu Stezka korunami stromů na Lipně. Počasí nám zatím přeje, jedeme tedy lanovkou,část lidiček malým autobusem, nahoru pod dřevěnou věž, která má výšku 40metrů a je bezbariérová.

Adrenalinové lávky a suchý tobogán lákají nejen děti. Díky větru je krásný rozhled do všech stran. Máme čas i na oběd a pokračujeme směrem k Hluboké. Cestou se zastavíme ve vesničce Holašovice, která je zapsána na seznamu UNESKO, protože jsou zde unikátní budovy ve stylu tzv.selského baroka.Poslední návštěvou bude zámeček Ohrada u Hluboké, kde si prohlédneme lovecké expozice a následně projdeme nejstarší ZOO u nás, která je u zámečku podél Munického rybníka. Je to milá procházka nakonec, rozkvetlé, udržované prostředí je odpočinkem a naučnou zónou pro dospělé i děti.Příjemně unavení odjíždíme do Plané nad Lužnicí, kde v restauraci Maxim maximálně vyšli vstříc a jsme uzavřená společnost. Nekouří se tu a vzhledem k tomu, že byla předem naplánována a nahlášena nabídka večeří, nečekáme dlouho a večer plyne v pohodové náladě a diskusi o tom, co se za celý den prožilo a vidělo.

Cestou domů začíná pršet, ale to už nám celkem nevadí, odpočíváme.Děkujeme panu řidiči, který nás bezpečně dovezl a rozvezl o půlnoci po Bystřici a velký dík patří i panu Mackovi a Fr.Hlavatému za krásné zážitky z perfektně naplánovaného výletu po Jižních Čechách. Je stále co objevovat a poznávat, navíc jsme klikaři co se týče počasí, vždyť celý týden řádí aprílový nečas s přeháňkami a my dnes měli takřka slunečno, bez srážek.Budeme se těšit na další nápadité akce zase za rok. Děkujeme.