Mariánská zahrada 2013

Život v Bystřici 2014.

Mariánská zahrada 2013

Tradičním 124. Hasičským plesem se probouzíme a rozjíždíme akce a dění v Bystřici na rok 2014. Únor patří maskám, pořádáme maškarní rej pro děti a ples pro dospělé. V březnu už všichni napjatě očekávají program MDŽ, letos je pohádkový a kraluje tu děd Mrazík s Ivánkem a Nastěnkou.

Pálením čarodějnic přivítáme jaro a jedeme na obecní výlet. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně je neskutečné veledílo, prohlídka zaujala všechny. Pokračujeme do Velkých Losin na zámek a do výrobny ručního papíru. Co můžeme doporučit, je skanzen v Rapotíně u Šumperka, kdo tam nebyl, neuvěří, co všechno se dá sesbírat po půdách a stodolách a pak to láskyplně oprašovat a vyprávět o tom. Červen se nám moc nelíbil, všude zlobí velká voda, záplavy na náladě nepřidají.

A tak proběhla jen Vesnice roku, při pouťové zábavě vzpomeneme na všechny, co musí uklízet bláto a přivítáme aspoň prázdniny akcí pro děti, abychom je neošidily o každoroční radost. Nejen zábavou je člověk živ, v Bystřici se také buduje a opravuje. Na nových parcelách se objevují plynoměrné a elektroměrné pilířky, přivádí se voda, na kostele se renovuje ciferník na věžních hodinách.

Ve školce bude přes prázdniny vyměněno topení, nový ohřev vody a plastová okna a dveře. V Bystřici jsme také měli letos tři svatby, z toho jednu přímo oddávala paní starostka na ozdobeném místním hřišti. V září slavnostně otvíráme školku, den otevřených dveří umožní všem nahlédnout na velké změny, které naší školku vylepšily a zkrášlily. V říjnu si za slunečného počasí zalétáme s draky na Drakiádě a když se pokazí počasí, zajedeme do Prahy do Stavovského divadla. Ani letos nemůžeme vynechat Vítání občánků, dalších pět miminek přišlo na svět a my doufáme, že v Bystřici budou dál s rodiči bydlet.

Je tu výlov rybníka a to už naznačuje, že se blížíme k času vánočnímu, rozsvícení Betlém na první adventní neděli je oblíbenou akcí. Svařáček a cukroví přijde k chuti. Vánočním posezením končíme v tomto roce. Přejeme všem do roku 2014 hodně zdraví a dobré nálady a buďte k sobě laskaví.

Novinky z Obce

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

• sraz na hřišti
Úklid obce