Mariánská zahrada 2013

Život v Bystřici 2014.

Mariánská zahrada 2013

Tradičním 124. Hasičským plesem se probouzíme a rozjíždíme akce a dění v Bystřici na rok 2014. Únor patří maskám, pořádáme maškarní rej pro děti a ples pro dospělé. V březnu už všichni napjatě očekávají program MDŽ, letos je pohádkový a kraluje tu děd Mrazík s Ivánkem a Nastěnkou.

Pálením čarodějnic přivítáme jaro a jedeme na obecní výlet. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně je neskutečné veledílo, prohlídka zaujala všechny. Pokračujeme do Velkých Losin na zámek a do výrobny ručního papíru. Co můžeme doporučit, je skanzen v Rapotíně u Šumperka, kdo tam nebyl, neuvěří, co všechno se dá sesbírat po půdách a stodolách a pak to láskyplně oprašovat a vyprávět o tom. Červen se nám moc nelíbil, všude zlobí velká voda, záplavy na náladě nepřidají.

A tak proběhla jen Vesnice roku, při pouťové zábavě vzpomeneme na všechny, co musí uklízet bláto a přivítáme aspoň prázdniny akcí pro děti, abychom je neošidily o každoroční radost. Nejen zábavou je člověk živ, v Bystřici se také buduje a opravuje. Na nových parcelách se objevují plynoměrné a elektroměrné pilířky, přivádí se voda, na kostele se renovuje ciferník na věžních hodinách.

Ve školce bude přes prázdniny vyměněno topení, nový ohřev vody a plastová okna a dveře. V Bystřici jsme také měli letos tři svatby, z toho jednu přímo oddávala paní starostka na ozdobeném místním hřišti. V září slavnostně otvíráme školku, den otevřených dveří umožní všem nahlédnout na velké změny, které naší školku vylepšily a zkrášlily. V říjnu si za slunečného počasí zalétáme s draky na Drakiádě a když se pokazí počasí, zajedeme do Prahy do Stavovského divadla. Ani letos nemůžeme vynechat Vítání občánků, dalších pět miminek přišlo na svět a my doufáme, že v Bystřici budou dál s rodiči bydlet.

Je tu výlov rybníka a to už naznačuje, že se blížíme k času vánočnímu, rozsvícení Betlém na první adventní neděli je oblíbenou akcí. Svařáček a cukroví přijde k chuti. Vánočním posezením končíme v tomto roce. Přejeme všem do roku 2014 hodně zdraví a dobré nálady a buďte k sobě laskaví.

Novinky z Obce

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.