Koncert v kostele - 13. května 2012

U příležitosti Dne matek pořádala Bystřice 13.5.2012 koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Koncert v kostele - 13. května 2012

Májový víkend byl provoněný šeříkem, slunce hřálo a náš kostel byl obsazen ve všech lavicích.Zpěváci V. Vildmanová a M. Strouhal přednesli árie s takovou vervou, že jsme s úctou střídavě sledovali tabulky v oknech a sólisty.

Interpretace chrámové hudby byla úžasná.Koncert byl složen z méně známých děl, proto byli hosté vděční za podrobně tištěný program.Na klávesy doprovázela paní M.Mašková.Všichni se těšíme na příští rok, nejen na krásné melodie světových mistrů, ale také proto, že kostel bude v letošním roce uvnitř nově vymalován .

Dobrovolné vstupné, které se vybralo loni i letos, se na tuto úpravu kostela použije.Proto všem hostům a posluchačům chceme poděkovat a dovolujeme si Vás pozvat i na další koncerty v našem zrestaurovaném kostele.I jeho okolí už dostává novou podobu, historii je třeba opatrovat, je to dědictví nás všech.

Novinky z volného času

Za časů našich babiček

Ukázky draní peří, háčkování, pletení, vyšívání, paličkování, lynorit a štupování ponožek, jak se vyrábělo máslo, tvaroh apod. Občerstvení jako za starých časů

Obecní ples

Dětský karneval

Za časů našich babiček

V sobotu 27.1.2024 od 15 hodin společně na sále bystřické hospody zavzpomínáme na časy našich babiček.