Koncert v kostele - 13. května 2012

U příležitosti Dne matek pořádala Bystřice 13.5.2012 koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Koncert v kostele - 13. května 2012

Májový víkend byl provoněný šeříkem, slunce hřálo a náš kostel byl obsazen ve všech lavicích.Zpěváci V. Vildmanová a M. Strouhal přednesli árie s takovou vervou, že jsme s úctou střídavě sledovali tabulky v oknech a sólisty.

Interpretace chrámové hudby byla úžasná.Koncert byl složen z méně známých děl, proto byli hosté vděční za podrobně tištěný program.Na klávesy doprovázela paní M.Mašková.Všichni se těšíme na příští rok, nejen na krásné melodie světových mistrů, ale také proto, že kostel bude v letošním roce uvnitř nově vymalován .

Dobrovolné vstupné, které se vybralo loni i letos, se na tuto úpravu kostela použije.Proto všem hostům a posluchačům chceme poděkovat a dovolujeme si Vás pozvat i na další koncerty v našem zrestaurovaném kostele.I jeho okolí už dostává novou podobu, historii je třeba opatrovat, je to dědictví nás všech.

Novinky z volného času

Olympijské hry

1. bystřické letní olympijské hry

• na hřišti v Bystřici
Venkovské letní olympijské hry

• soutěže
  • sladké odměny
  • kolotoč
  • sklákací hrady
  • a mnoho dalšího

Občerstvení zajištěnoembarassed

• na hřišti v Bystřici
O pohár starosty OSH

soutěž hasičských družstev

• sraz u mateřské školky
Slet čarodějnic

• sraz u místní mateřské školky
  • průvod ke sklípku, kde probudíme broučky
  • rej pro děti a dospělé, sladké odměny, opékání buřtů
  • poslech živé hudby
Jarní Jarmark

Zahrady Psinice Vás všechny srdečně zvou na Jarní Jarmark, který se bude konat v sobotu 27.dubna, od 10 do 15h, v prostorách prodejní zahrady v Psinicích u Libáně.