Hasičský výlet - 19. května 2012

Je tu máj a natěšení výletníci vyráží v sobotu 19.5.2012 ráno na poznávací výlet po Čechách.

Hasičský výlet - 19. května 2012

Tentokrát směřujeme na českomoravskou vysočinu. První krátká zastávka je u mohyly J.Žišky z Trocnova a následuje prohlídka hradu v Polné. Pokračujeme do Jihlavy, tady bude vlastně hlavní program celodenního výletu. Autobus parkuje u ZOO, zde začínáme občerstvením a následně prohlídkou areálu. Nápaditý program s výukou dravců nás zaujme a přestože je většina ZOO ve stadiu dostavby, v zalesněné části zahrady je prostředí velice příjemné.

Následuje prohlídka města, nákup suvenýrů, zvládneme oběd a sestupujeme v historické části města do Katakomb. Po řádném ochlazení a stoupání s klesáním po mokrých kamenech odjíždíme do Žďáru nad Sázavou, abychom znovu počítali schody. Mezitím máme v autobuse kulturní vložku, gratulujeme hromadně básničkou oslavenci p. F.Mackovi, který ve čtvrtek slavil narozeniny a vymyslel plán tohoto výletu.

Ale zpět na bílé schody, jak kdo stačí s dechem, vystoupíme na Zelenou horu do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého, abychom obdivovali vyjímečnou impozantní stavbu.Tato nádherná památka stála za ten výstup.Přeje nám počasí, pofukuje, ale hřeje slunce.Na parkovišti při návratu vytvoříme hromadné foto u autobusu a jedeme do Trhové Kamenice, kde je zamluvena večeře v nekuřácké restauraci Radnice. Dobrý výběr. Rychlá, milá obsluha a pěkné prostředí.

Posloucháme z rozhlasu hokej a snažíme se našim fandit. Nevyšlo to, se Slovákama prohráváme, ale to nám vůbec nekazí chuť do jídla a radost z výletu.Kolem 22hod. v dobré příjemné náladě odjíždíme směrem k domovu.Nebyl dnes plný autobus, jak bývá zvykem, ale užili jsme si to, plán výletu všechny účastníky zájezdu potěšil.Díky patří i panu řidiči, který byl vždy na smluveném místě a odvezl nás v pořádku zase do Bystřice.Těšíme se na další cestování za poznáním.

Fotky najdete zde.

Novinky z a

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané

od 12 hod.

dětský den - skákací hrady, dětské hry, malování na obličej

• v Bystřici na hřišti
Divadelní komedie

Úklid obce

všechny Vás prosíme o účast na brigádě, kde uklidíme obec, hřiště i kulturní sál. Brigáda se bude konat v sobotu 12. 6. od 14 hodin. Sraz na hřišti. V tentýž čas budou hasiči sbírat železo, tak nepotřebné železné věci připravte před svůj dvůr a přijďte pomoc s úklidem obce. Za každou ruku budeme rádi a za odměnu Vás čeká něco dobrého z udírny a točené pivko na hřišti. Děkuji za účast, vždyť se alespoň sejdeme po dlouhé době a obec bude zase krásnější.