Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

Úklid obce

všechny Vás prosíme o účast na brigádě, kde uklidíme obec, hřiště i kulturní sál. Brigáda se bude konat v sobotu 12. 6. od 14 hodin. Sraz na hřišti. V tentýž čas budou hasiči sbírat železo, tak nepotřebné železné věci připravte před svůj dvůr a přijďte pomoc s úklidem obce. Za každou ruku budeme rádi a za odměnu Vás čeká něco dobrého z udírny a točené pivko na hřišti. Děkuji za účast, vždyť se alespoň sejdeme po dlouhé době a obec bude zase krásnější.

Divadelní komedie

po dlouhé době máme pro Vás krásnou zprávu. Díky dobré epidemiologické situaci si Vás dovolujeme pozvat na první kulturní akci v Bystřici a to divadelní komedii „Šest v tom“, která se uskuteční na hřišti 26. června od 19 hodin. Vstupné 150 Kč, občerstvení zajištěno. Podmínky pro vstup budou dle aktuálního nařízení vlády, antigenní test bude možný před vstupem na hřiště. Tak si vezměte deku, teplé oblečení a s dobrou náladou náladou se přijďte po dlouhé době pobavit.

číst více
Bystřice má nový obecní web

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

1. Obecní ples - 21. února 2015

V sobotu 21.2.2015 se v Bystřici na sále pořádal první Obecní ples ve spolupráci s mateřskou školou. Připravoval se s velkou pílí, ale také s pokorou, jak vše dopadne, je to poprvé.

Obecní výlet - 10. května 2014

Tradiční jarní výlety z Bystřice po vlasti české už mají své příznivce a tak se stalo, že je letos přihlášeno padesát účastníků zájezdu a přestože byl odjezd určen na 3,30hodin sobotního rána 10.května, všichni dorazili bez zpoždění

aktualizováno: 16. 8. 2020 22:25,

Mistrovství ČR v požárním útoku

?Jedeme na republiku!?

Naši dobrovolní hasiči historicky poprvé postoupili na Mistrovství ČR v požárním útoku.

• v Bystřici na hřišti

Rodinný den v Bystřici

od 9 hod.

Memoriál Martina Patky v malé kopané