PF
SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok.
Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
Velké díky patří OÚ Bystřice za velikou podporu!
Přejeme všem krásné vánoční svátky a mnoho zdraví v novém roce!
Kluci z Bystřice!
PF a výpůjční doba knihovny
Milí čtenáři a návštěvníci knihovny! Tento rok bude knihovna otevřena i během vánočních svátků (22. prosince i 29. prosince).
Vždy od 16:00 do 17:30 hodin.
Děkujeme všem čtenářům a návštěvníkům za přízeň po celý rok a těšíme se na Vás v nadcházejícím roce při akcích, kde se všichni setkáme a společně popovídáme o knihách a dalších tématech!
Těším se na Vás. Anna Martinková, Knihovna Bystřice
Rozsvícení stromečku

vzhledem k aktuální situaci se letos v neděli tradiční rozsvěcení vánočního stromu konat nebude.

Nicméně jsme pro Vás připravili netradiční oslavu první adventní neděle. Proto Vás všechny prosíme, abyste si uvařili čaj, teple se oblékli a v 16:30 vyšli před Váš dům. V rozhlase uslyšíte vánoční program dětí z mateřské školky, který si pro Vás připravili a poté bude následovat pár tradičních vánočních koled. Během této příjemné, sic soukromé atmosféry, Vám místní hasiči rozvezou sladké překvapení k Vašemu horkému nápoji. Po ukončení hudebního programu vysílaného z rozhlasu, občané Bystřice ulpěte svůj zrak směrem na Važice a občané Važic směrem na Bystřici, kde proběhne tradiční ohňostroj. Proto prosíme o velkou účast, jak bystřických občanů, tak i važických občanů, kam také hasiči zajedou se sladkým překvapením.

Pokud máte někdo zájem přispět s Vaším vánočním sladkým překvapením, prosíme přineste nám ho v neděli ve 13:00 hodin na sál bystřické hospody.

Na závěr jménem zastupitelstva obce Bystřice a Važice, Vám přeji pevné zdraví, klidné a šťastné Vánoce a hodně sil v této nelehké době. A moc Vás prosím, i když je to teď těžké, ať Vás neopouští úsměv z tváře a láska a ohleduplnost jeden k druhému. Děkuji.

Předání finančního daru obci Hrušky

Vážení občané obce Bystřice, opět jsme ukázali, že máme srdce na dlani a dokážeme pomoci lidem, které postihla velká hrůza. 100 000,- Kč od obce s 350 občany je neuvěřitelné!!! Dnes jsme peníze osobně předali na obecním úřadě v Hruškách. Paní starostka s panem místostarostou velice děkují a všechny Vás moc pozdravují. Na všech je vidět velká únava a vyčerpání, obecní úřad se proměnil v krizové centrum, část obce je zcela zničena, všude těžká technika, vojáci, hasiči, policie, pracující a vyčerpaní obyvatelé a obrovské hromady suti za obcí. Všichni jsme jen těžko zadržovali slzy v očích už při příjezdu do obce, kterou lemovalo pár úplně holých stromů bez listů i kůry. Ale při kouknutí na nástěnku v kanceláři OÚ, kde byl počet domů určených k demolici přepsán z 58 na 60 už jsme slzy nezadrželi. Byl to smutný zážitek na který nikdy nezapomeneme. Z celého❤️ jsme popřáli mnoho sil a psychické síly ke zvládnutí celé této hrozné situace. A vám všem velice děkuji za pomoc, která má smysl. Opět jste mě utvrdili, že jste báječní a že je mi ctí býti v obci Bystřice starostkou. Děkuji moooc. Martina Sálová Vlková

Pomoc obci Hrušky

obec Bystřice přijímá finanční podporu pro obec Hrušky, která byla nejvíce zasažena živelnou pohromou. Hotovost můžete přinést ve středu na obecní úřad v úřední hodiny nebo kdykoliv paní Dovolové. Vybrané peníze budou předány panu starostovi obce, který částku rozdělí zasaženým obyvatelům. Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který pomůže v této nelehké situaci.

Úklid obce

všechny Vás prosíme o účast na brigádě, kde uklidíme obec, hřiště i kulturní sál. Brigáda se bude konat v sobotu 12. 6. od 14 hodin. Sraz na hřišti. V tentýž čas budou hasiči sbírat železo, tak nepotřebné železné věci připravte před svůj dvůr a přijďte pomoc s úklidem obce. Za každou ruku budeme rádi a za odměnu Vás čeká něco dobrého z udírny a točené pivko na hřišti. Děkuji za účast, vždyť se alespoň sejdeme po dlouhé době a obec bude zase krásnější.

Divadelní komedie

po dlouhé době máme pro Vás krásnou zprávu. Díky dobré epidemiologické situaci si Vás dovolujeme pozvat na první kulturní akci v Bystřici a to divadelní komedii „Šest v tom“, která se uskuteční na hřišti 26. června od 19 hodin. Vstupné 150 Kč, občerstvení zajištěno. Podmínky pro vstup budou dle aktuálního nařízení vlády, antigenní test bude možný před vstupem na hřiště. Tak si vezměte deku, teplé oblečení a s dobrou náladou náladou se přijďte po dlouhé době pobavit.

aktualizováno: 16. 8. 2020 22:25,

PF

SDH Bystřice děkuje za přízeň po celý rok. Děkujeme těm, kteří nám pomáhali a byli oporou.
PF a výpůjční doba knihovny

Čerti

plakat-certi-2021(DOC, 247 kB)

Čerti budou chodit pouze před dům, tak je prosím vyhlížejte. Děkujeme.

Rozsvícení stromečku